O wyborze barwy podkładu do twarzy

Makijaż brwi

Makijaż brwi stanowi dla ciebie nieodgadniony obszar  i sądzisz, że nigdy nie nauczysz się go prawidłowo robić? Miast od razu zakładać własną porażkę, zacznij próbować, bo to właśnie praktyka czyni mistrza. A ów rodzaj makijażu jedynie na pierwszy rzut oka wygląda na skomplikowany. W rzeczywistości, jak już ogarniesz pewne podstawy, będziesz w stanie pomalować swoje brwi w ciągu zaledwie kilku minut – i to chociażby podczas jazdy pociągiem do pracy.

Daruj sobie wszelako nieco czasu na owe ćwiczenia. Jeśli trzymasz pomadę lub cień do brwi po raz pierwszy w życiu, nie powinnaś raczej wykonywać sobie nimi makijażu, gdy za kilka minut musisz wyjść do pracy lub na uczelnię. Wybierz sobie wolny dzień w tygodniu i to właśnie wtedy zasiądź na spokojnie przed lustrem i oceń, jakie wrażenie robią twoje brwi, gdy są pomalowane. Musisz wyszkolić się podkreślać ich naturalny kształt i generalny wygląd. Jeśli uda ci się właściwie pomalować brwi, obrys twojej twarzy z razu ulegnie poprawie, a spojrzenie nabierze wyraźniejszej głębi.

Istnieją różne kosmetyki do brwi – m.in. pomady, kredki czy żele – wszakże zanim zabierzesz się za kupowanie i testowanie owych wszystkich produktów, powinnaś sięgnąć raczej po zasadnicze akcesorium, jakim jest typowa prosta szczoteczka do brwi. Rozpocznij ją po prostu opanowywać. Na nakładanie koloru przyjdzie jeszcze czas, a na początku spróbuj zaprzyjaźnić się ze swoimi brwiami i zacznij je codziennie czesać. Możesz również nakładać na nie małą ilość specjalnego żelu lub pospolitej wazeliny i dopiero wtedy zaczesywać je w kierunku ucha. Włoski, które występują od wewnętrznej strony oka, spróbuj natomiast ułożyć ku górze. Dzięki temu zyskają one bardziej naturalny wygląd.

Metod robienia makijażu brwi jest zaś tak wiele. Ciężko powiedzieć, która z nich byłaby dla ciebie najodpowiedniejsza. Musisz je – niekoniecznie wszystkie, po prostu sprawdzić na sobie i zobaczyć, która technika jest dla ciebie najodpowiedniejsza. Wypróbuj też różne kosmetyki do brwi i nie limituj się wyłącznie do klasycznej kredki. Najprawdopodobniej dużo fajniejszy rezultat osiągniesz w momencie, gdy pokryjesz włoski pomadą o ciemniejszej barwie.

Barwa podkładu

Jednym z poważniejszych błędów w kwestii makijażu jest użycie podkładu o niedopasowanej do cery barwie. Chcąc uzyskać jak najbardziej naturalny efekt, należy szczególną wagę przyłożyć do doboru trafnego odcienia fluidu. Sprawdźmy, jakie mamy alternatywy.  Następnie wykorzystajmy poniższe porady, by sięgnąć po artykuł, który dobrze zadziała na naszą urodę.

Nim jednakże zaczniemy swoje łowy, przyjrzyjmy się raz jeszcze swojej cerze i spróbujmy samemu ustalić jej ogólny typ. Wyróżniamy trzy podstawowe typy cery. Są to: cera tłusta, mieszana oraz sucha. Istnieją specjalne podkłady do twarzy dopasowujące się do każdej z nich, ale zanim z któregoś z nich skorzystamy, koniecznie przedtem sprawdźmy jego barwę. Kolorowe kosmetyki występują niejednokrotnie w różnych tonacjach. Zwykle jest ich kilka lub kilkanaście do wyboru, stąd każdej barwie musimy przyjrzeć się z bliska, a potem wybrać trzy takie odcienie, które według nas będą najbardziej zbliżone do naszej naturalnej skóry. Następnie winnaś wypróbować wybrany podkład do twarzy. Uważaj jednak na to, gdzie go aplikujesz. Nie powinnaś go sprawdzać na skórze dłoni. Gdy wszelako już musimy to zrobić, bowiem udałyśmy się do drogerii w nałożonym makijażu i nie chcemy go z siebie zmywać, pamiętajmy, by podkład do twarzy nałożyć na zewnętrzną część ręki. Bardzo dobrze jest próbować podkład przez nałożenie go na linię żuchwy. Wtedy popatrzmy, czy harmonizuje on z kolorem szyi. Bo wbrew pozorom koloru podkładu nie dopasowujemy do koloru twarzy. Jest to poważny błąd.

Istnieją także pewne bardziej specjalistyczne podkłady do twarzy, które za sprawą swoich nietypowych odcieni kolorystycznych potrafią skutecznie radzić sobie z maskowaniem małych i dużych przebarwień. Na ogół mają one żółtą tonację. Świetnie chowają zaczerwienienia i inne przebarwienia. Jeżeli takich niedoskonałości mamy niemało na twarzy, wystrzegajmy się podkładów o różowym zabarwieniu, gdyż one jedynie zaakcentują niedoskonałości naszej cery.

https://www.makijaz.info.pl/medytacja-metoda-wima-hofa/

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *