Niezwykłe cechy lawendy

Lawenda jest jedną z bardzie znanych roślin pochodzących z rejonu Morza Śródziemnego. Aktualnie jej uprawy spotkać można w nieomalże całej Europie, m. in. w Polsce, w której już dawno zdobyła gigantyczną popularność jako flora lecznicza. W jakich sytuacjach można skorzystać ze wsparcia lawendy? Jakie czynniki sprawiły, że ten śródziemnomorski dar natury stał się tak popularny na całym świecie?

Lawenda to przede wszystkim piękne kwiaty, będące źródłem cennych dla naszego zdrowia olejków eterycznych. To również fitosterole, garbniki oraz kwasy organiczne, które mogą korzystnie wpływać na nasz organizm. Jakie przypadłości można zwalczać za pomocą lawendy?

https://www.wyslijkwiaty.com/kwiaty-na-urodziny-c-139.html
Lawenda, jako roślina lecznicza, wykorzystywana jest przede wszystkim w aromaterapii. Z lawendy mogą korzystać te osoby, które szukają naturalnego środka na uspokojenie, a także ci, którym życie utrudniają bolesne kurcze. Olejek lawendowy ma z kolei właściwości dezynfekujące, jest zatem z powodzeniem wykorzystywany przy problemach skórnych.

Warto też pamiętać, iż lawenda może się wspaniale sprawdzić jako przyprawa. Jej liście są kapitalnym dodatkiem do dań z mięs, ich obecność nierzadko uwzględniają również przepisy na zupy oraz potrawy rybne. Liście lawendy można również dodawać do wielu sałatek, dzięki czemu staną się one jeszcze smakowitsze i zdrowsze.

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *